Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informace k provozu MŠ

Informace k provozu MŠDatum konání:
1.3.2021
Datum ukončení:
21.3.2021

Informace Ministerstva školství k provozu mateřských škol od 27.2.2021 do 21.3.2021

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ.pdf

Informace o ošetřovném jsou k dispozici ve výše uvedeném odkazu. Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení.

Všem dětem je od 1.3.2021 do 21.3.2021 automaticky odhlášena strava.

Mateřská škola bude předškolní děti, pro které předškolní vzdělávání povinné, vzdělávat distančně - vzdělávací materiály budou k dispozici k určitému týdennímu tématu vždy začátkem týdne.  Budou zde k dispozici materiály i pro mladší děti.

 

Distanční výuka je založena především na komunikaci učitele a rodičů prostřednictvím emailů a školních webových stránek. Vzdělávání spočívá na podpoře rozvoje dítěte přirozenými prostředky a činnostmi, které jsou pro dítě běžné, srozumitelné a realizovatelné v podmínkách domova dětí. Jedná se o vypracovávání úkolů a pracovních listů pro rozvoj grafomotoriky, myšlení, řeči, matematických představ, sluchového a zrakového vnímání. Poskytování inspirativních tipů na společné aktivity dětí a rodičů v domácím prostředí, na výtvarné tvoření, didaktické hry, pohybové aktivity, zpěv, společný poslech pohádek nebo hudby atd.

Hodnocení výsledků vzdělávání je preferováno formativní zpětnou vazbou, sebehodnocením dětí, především zapojením zákonných zástupců do procesu hodnocení. Pro potřeby souhrnného hodnocení přinesou děti po ukončení distančního vzdělávání vypracované úkoly do mateřské školy.