Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informace ke 3.5.2021

Informace ke 3.5.2021Datum konání:
3.5.2021

Aktuální informace platné od pondělí 3.5.2021

Preventivní antigenní test se v mateřské škole nově provádí s frekvencí jedenkrát týdně s tím, že test se provede první den osobní přítomnosti dítěte ve škole v daném týdnu ( v pondělí ). Preventivní test se provádí bezprostředně po příchodu do školy. Nebude-li dítě přítomno v den termínu testování ve škole, testování se provede v den jeho příchodu. 

Mateřská škola nemá povinnost vydávat potvrzení o negativním výsledku testu dětí pro účely doložení této skutečnosti ve službách, kadeřnictví nebo pro účely amatérského sportu apod. Zákonný zástupce dítěte bude dokládat skutečnost, že dítě bylo ve škole negativně testováno nejdéle před 72 hodinami čestným prohlášením.

Informace pro školy ke 3.5.2021.pdf

I nadále platí, že na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví je od 12.4.2021 umožněno docházet do mateřské školy pouze dětem, pro které je předškolní vzdělávání povinné a které se podrobí testování.