Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ

OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍDatum konání:
7.3.2020
  • Ministerstvo zdravotnictví vydalo kvůli koronaviru opatření. Opatření bude platit do odvolání.

Od středy budou uzavřeny základní, střední a vyšší odborné školy. Vysoké školy si v této věci rozhodnou každá samostatně.

 Mateřské školy zůstávají nadále otevřeny!!!

  • Ministerstvo zdravotnictví vydalo mimořádné opatření týkající se osob, které byly v Itálii. Lidé s trvalým pobytem na území ČR, kteří se v období od 7. března 2020 (včetně) vrátí z pobytu na území Itálie, jsou povinni to bezprostředně po návratu oznámit  svému praktickému lékaři, který jim nařídí 14 denní karanténu. Nedodržení povinnosti je trestáno pokutou až 3 miliony korun.

Dále připomínáme doporučení Krajské hygienické stanice jak postupovat, pokud jste přicestovali z dalších oblastí nákazy novým koronavirem (COVID-19), popř. pokud máte obavu z nákazy. V žádném případě nechoďte s tímto podezřením na veřejnost ani do nemocnice. Konkrétní kroky konzultujte telefonicky.

Krajská hygienická stanice - 724 090 060 (po - pá 15 - 20 h; so, ne,sv 8 - 20 h)

Státní zdravotní ústav - 724 810 106, 725 191 367 (prac. dny 9 - 21 h)