Úvod > Aktuality > Oznámení o výskytu COVID-19 v MŠ

Oznámení o výskytu COVID-19 v MŠ

Vážení rodiče,

informuji Vás o potvrzení výskytu nákazy COVID - 19 u jednoho dítěte v mateřské škole.

V této souvislosti Vás prosím o zvýšenou kontrolu zdravotního stavu Vašich dětí. V případě jakékoli změny, zejména v podobě kašle, zvýšené teploty, dušnosti, bolesti svalů, bolesti kloubů, průjmu, kontaktujte pediatra, popřípadě jiného poskytovatele zdravotních služeb a řiďte se jeho pokyny.

Další informace budou poskytnuty po vyjádření KHS, která na dané záležitosti již pracuje.

Dodržujte prosím důsledně opatření proti šíření onemocnění Covid-19.

• Do mateřské školy mohou přicházet pouze zdravé děti
  • Do mateřské školy mohou vstupovat pouze osoby, které se v prostorách školy pohybují v respirátoru a které nevykazují příznaky infekčního onemocnění.
  • Do budovy školy smí doprovázet dítě pouze jedna osoba, která se v prostorách školy pohybuje vždy v respirátoru, a pouze po nezbytně nutnou dobu. Platí i pro odvádění dětí z mateřské školy.
  • Doprovázející osoba ihned po vstupu do vestibulu školy použije na ruce dezinfekci.
  • Vyvarujte se shromažďování v šatnách dětí, vstupujte jednotlivě, dodržujte rozestupy.
  • V rámci hygienických opatření není dovoleno vstupovat do tříd.
  • Doprovázející osoba umyje dítěti před vstupem do třídy důkladně ruce vodou a mýdlem a na vysušené ruce použije dezinfekci.
  • Doprovázející osoba musí předat dítě osobně do třídy učitelce.

Děkuji, Renata Tilscherová ředitelka MŠ