Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Distanční vzdělávání - ,,Příroda se probouzí"

Distanční vzdělávání - ,,Příroda se probouzí"Datum konání:
22.3.2021

Téma týdne: PŘÍRODA SE PROBOUZÍ

V měsíci březnu vždy vítáme s dětmi příchod jara a společně odemykáme naši školní zahradu a obcházíme všechna její zákoutí. Sledujeme probouzení zvířecích obyvatel zahrady (létající i lezoucí hmyz, šnečky, ptáčky), vnímáme všechny vůně (rašící trávy, pučících stromů, prvních kytiček) a posloucháme zvuky z okolní přírody (ptáčky, hmyz, tekoucí vodu v řece Třebůvce,…) Jen Vám chceme přiblížit, jak můžete se svými dětmi pozorovat probouzející se přírodu kolem Vašeho bydliště (ať už je to vlastní zahrada, zahrada prarodičů dítěte nebo les v blízkém okolí. Vnímejte s dětmi  přírodu všemi smysly. Vyzkoušejte si KLÍČENÍ SEMÍNEK.pdf a pomocí přiložených souborů rozvíjejte potřebné dovednosti dětí - Co by měl předškolák před nástupem do ZŠ zvládat.pdf

 

pokus klíčení fazolky.jpg

jak roste semínko.jpg

počítání - setí semínek.jpg

od zrníčka ke chlebíčku.jpg

jarní omalovánka.jpg

domalovánka tulipán.jpg

hledej rozdíly.jpg

hmyzí domečky.jpg

hmyzí domino.jpg

jarní zahrádka - určování místa.gif

třídění do skupin.jpg

grafomotorika duha.jpg

básnička Sluníčko s pohybem jpg

jarní bludiště z LEGA.jpg

zavazování tkaniček.jpg

logické myšlení.jpg

 

 Do školky přineste děti vypracované tyto pracovní listy: počítání-setí semínek, domalovánka-tulipán, třídění do skupin.

Ale určitě se můžete pochlubit i dalšími. Mějte se hezky a užijte si pozorování probouzející se přírody. Vaše paní učitelky.