Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informace ke školním akcím

Informace ke školním akcímVážení rodiče.

  • Připomínáme, že v úterý 16.dubna se bude pro všechny děti v dopoledních hodinách konat Vzdělávací program HRAVÁ VĚDA. Tématem budou tentokrát barvy, jejich zkoumání, míchání, experimentování, hry a pokusy,….

 

  • Další plánovanou akcí, která se uskuteční ve čtvrtek 25. dubna je školní výlet do Muzea v Šumperku. Zdejší Muzejíčko pro děti se promění v kosmický prostor, v němž se děti stanou odvážnými astronauty. V ,,raketě" podniknou dobrodružnou cestu do vesmíru. Zábavnou formou se přitom dozvědí mnohé o planetách a souhvězdích.

ORGANIZAČNÍ ZAJIŠTĚNÍ VÝLETU:

Vzhledem k organizaci výletu prosíme rodiče, aby své děti do mateřské školy přivedly v tento den nejpozději do 7,30 hod.

Děti v době od 7,30 do 8,00 posvačí, po té proběhne oblékání a v 8,15 hod. budeme odjíždět od mateřské školy objednaným autobusem společnosti Arriva autobusy, a.s. do Šumperka. Po celou dobu školního výletu bude zajištěn pedagogický dohled a také pro větší bezpečí dětí bude využita dopomoc nepedagogických pracovníků. Během výletu bude zajištěn pitný režim a také malé občerstvení v podobě jablíčka. Předpokládaný návrat k mateřské škole je kolem 11,45 kdy bude následovat oběd. Proto si pro děti, které půjdou po obědě domů přicházejte až ve 12,45 hod., zvoňte prosím na příslušnou třídu. Před konáním výletu je nutné podepsat ,,Písemný souhlas rodičů s účastí dítěte na výletě", který vám dají paní učitelky. Před konáním akce také paní učitelky provedou ,,Poučení dětí o bezpečném chování v autobuse a na školním výletě." Po skončení výletu proběhne vyúčtování akce, se kterým budete seznámeni a na základě skutečných nákladů budou od rodičů zúčastněných dětí vybírány peníze.

Na výlet není potřeba dávat žádné jídlo, pití ani batůžek .

 

  • V úterý 14. května proběhne v 16 hod. v sokolovně vystoupení dětí ke Dni matek a otců. Prosíme rodiče, aby si pro děti z jednotlivých tříd připravili toto oblečení a předem moc děkujeme za spolupráci!!

I.třída:

 Všechny děti: bílé tričko s krátkým rukávem (pokud nemáte, zapůjčíme z MŠ) a dětské montérky nebo kalhoty s laclem

 

II.třída:

Děvčata: bílé punčocháčky, jednobarevné tylové bohaté sukně a mašli do vlasů ve stejné barvě, (bílá trička dostanou ze školky)

               vhodnou obuv na tanec - cvičky, tenisky, piškoty

Chlapci: černá trička, černé nebo modré rifle, (případně černé kalhoty)

              černé kožené bundy nebo riflové bundy v černé a modré barvě, sluneční brýle

              vhodnou obuv na tanec - tenisky