Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Plán akcí na listopad a prosinec 2023

Plán akcí na listopad a prosinec 2023Plán akcí na listopad a prosinec 2023

Středa 22. listopadu Trhy v Moravičanech v areálu za sokolovnou - od 15,00 hod. TRHY plakát.png

U stánku mateřské školy si můžete zakoupit perníčky a perníkové adventní kalendáře, které společně upekly a nazdobily paní učitelky a provozní zaměstnankyně. Výtěžek z prodeje bude využit na nákup hraček pro děti.

Úterý 28. listopadu - Vzdělávací Ekologicko-chovatelský program                                            

Lektor programu RNDr. Bc. Jaromír Vachutka děti přiměřeně jejich věku seznámí s významem chovatelství pro záchranu druhů na Zemi, přiblíží jim možnost aktivního trávení volného času. Součástí programu je živá expozice exotického ptactva, prezentace, videa, aj.

Úterý 5. prosince - Mikulášská nadílka                                                                                                

Protože některé děti se bojí a jsou citlivější, nebude ve školce fyzicky přítomen žádný ČERT, ANDĚL ani MIKULÁŠ. Dětem bude vysvětleno, že tyto bytosti navštívily školku v noci a nechali jim tady nadílku. Děti ji budou hledat podle stop zanechaných od čertovských kopyt, pohozených čertovských chlupů, andělského peří a Mikulášských třpytek.                                         

Dejte prosím dětem na tento den do školky nějaký převlek čertíka nebo andílka - třeba i jen rohy, nebo andělská křídla. Fantazii se meze nekladou… Děti mohou v převleku přijít už ráno do třídy.

Pondělí 11. prosince - Nadílka u vánočního stromečku                                                                     

Společně si připomeneme tradiční vánoční zvyky, zazpíváme si koledy a užijeme si vánoční atmosféru s dárky, které najdou děti pod vánočním stromečkem.

Vánoční tvoření rodičů a dětí     

Úterý 12. prosince - v I. třídě Koťátek

Čtvrtek 14. prosince - v II. třídě Berušek

Na tvoření můžete přicházet průběžně od 14,30 hod. Předpokládaný konec je v 16,00 hod. Akce je určena pouze pro děti, které jsou přihlášeny ke vzdělávání v MŠ Moravičany.

Mezi vánočními svátky bude ve dnech 27., 28., 29. prosince 2023 provoz mateřské školy a školní kuchyně se souhlasem zřizovatele přerušen.                                                                                  

Provoz bude zahájen v úterý 2. ledna 2024. Strava bude všem dětem automaticky odhlášena.