Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Distanční vzdělávání ...

Distanční vzdělávání ...Datum konání:
1.3.2021
Datum ukončení:
5.3.2021

Mateřská škola poskytuje vzdělávání distančním způsobem dětem, pro které je předškolní vzdělávání povinné. Ministerstvo školství by mělo zaslat Metodiku ke vzdělávání dětí distančním způsobem začátkem tohoto týdne. Jelikož máme zájem o to, aby jste mohli s dětmi pracovat z domova již nyní zasíláme níže uvedené materiály. Pravidelně proto prosím čtěte emaily s AKTUALITAMI.

co je důležité.jpg                                                                   

Tématem týdne je: MASOPUST, KARNEVAL

Cílem tématu je seznámit děti s lidovou tradicí masopustu.Je to totiž doba, která předchází postnímu předvelikonočnímu období. Lidé se v čas masopustu veselili, hodovali a tancovali, protože od popeleční středy následoval půst, během kterého si na voňavé vepřové hody museli nechat zajít chuť. K oslavám masopustu neodmyslitelně patřily masopustní průvody, plné zábavných kostýmů. Toto období je spojeno se slavením, veselením, radostí. U dětí rozvíjí fantazii a myšlení. Pro děti by to mělo být hlavně období zážitkové. Zahrajte si s dětmi hry, zazpívejte si, zatančete a dejte si něco dobrého.Součástí tohoto tématu bývá tradičně ve školce MAŠKARNÍ KARNEVAL. Ani letos tomu nebude jinak. Karneval si uděláme až budeme zase všichni spolu ve školce! A JEŠTĚ CHYSTÁME PŘEKVAPENÍ  - bližší informace dostanete do vašich emailů během dopoledne ve středu 3.3.2021.

ÚKOLY NA VYPRACOVÁNÍ:

výroba klauna.jpg

střídání barev.jpg

omalovánka podle čísel.jpg

balónky.jpg

dvojice.jpg

labyrint.jpg

počítání.jpg

sleduj cestu.jpg

slova- rýmy.jpg 

báseň Karneval.jpg

Výše uvedené úkoly po vypracování děti odevzdají ve školce, kde si společně o nich budeme povídat a provedeme zhodnocení. Vyrobeného šaška využijeme k výzdobě třídy na karnevalové veselí a také si společně řekneme báseň  ,,Karneval ".

MATERIÁLY A INSPIRACE PRO PRÁCI S DĚTMI DOMA:

karnevalová maska.JPG

omalovánka šašek.JPG

puzzle.jpg

hudební nástroje.jpg

skládanka.JPG

grafomotorika.jpg

hledej rozdíly.jpg

Velký hmyzí karneval.JPG

 

Chystáme se k zápisu do ZŠ.docx

Jak správně držet tužku.pdf

správný úchop tužky.jpg

Nácvik říkanky Pastelkou si čmáráme.docx

 

Pro malošky z I. třídy.docx