Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Distanční vzdělávání pro předškoláky

Distanční vzdělávání pro předškolákyDISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Od 1. 9. 2020 mají mateřské školy povinnost poskytovat vzdělávání distančním způsobem (domácí vzdělávání) dětem, pro které je předškolní vzdělávání povinné. Distančně se vzdělává z důvodu krizových či mimořádných opatření nebo z důvodu nařízení karantény, kdy není možná osobní přítomnost většiny (více než 50%) předškoláků z MŠ. A k tomu je nutná spolupráce Vás, rodičů.

(Distanční vzdělávání se neposkytuje, pokud předškoláci do MŠ nechodí například kvůli neštovicím, střevní viróze, pokud ředitel MŠ rozhodne o omezení nebo přerušení provozu nebo je MŠ uzavřena například z důvodu rekonstrukce, v době letních a jiných prázdnin).

U předškoláků je distanční výuka založena především na komunikaci učitele a rodičů. Těžiště vzdělávání spočívá především v inspirativních tipech na společné aktivity dětí a rodičů v domácím prostředí, na tvoření, čtení, didaktické hry, pohybové aktivity, společný poslech hudby atd.

Téma týdne je vesmír:

1 omalovánka.jpg

2 grafomotorika - lomená čára.jpg

3 pomoz kosmonautovi do rakety.jpg

4 labyrint.jpg

5 kolik obrázků, tolik teček.jpg

6 kolik planet, tolik teček.jpg

7 doplň barvy podle čísel.jpg

8 sudoku.jpg

9 tvoření - raketa.jpg

10 tvoření - mimozemšťan.jpg

 Něco na procvičování .........

třídění tvarů.pdf

počítání - sněhuláci.jpg

řazení podle velikosti.pdf

procvičování kruhů.pdf

počítání.pdf

 A ještě inspirace na výtvarné tvoření jen tak pro radost:

kmítko pro ptáčky.docx

ptáček.jpg

Zdravíme všechny děti i rodiče. Užívejte si ze všech sil společně strávené chvíle a hledejte drobné radosti v každém dnu.

Moc se děti těšíme na to, až se zase společně potkáme a budeme si spolu hrát, zpívat i učit se novým věcem.....

                                   Panní učitelky Renata, Jana, Magda a Hanka.