Úvod > Aktuality > Distanční vzdělávání - ,,Dopravní výchova"

Distanční vzdělávání - ,,Dopravní výchova"

6.4.2021

TÉMA TÝDNE: ,,Dopravní výchova"

Milé děti a rodiče.

Protože duben je měsícem bezpečnosti, připravili jsme učební materiály a náměty, které hravou a zábavnou formou rozvíjí u dětí dopravní výchovu. Seznamujte se děti s dopravními prostředky a dopravními značkami,určujte vzdálenost: blízko-daleko,rozlišujte zvuky–odkud přicházejí (houkání sanitky, přibližující se vůz, letadlo ve vzduchu). Podnikněte společně s rodiči výlet na nádraží, prohlédněte si jeho okolí, vlaky, vagóny, lokomotivy, koleje, výstražné zařízení.

Na tomto odkazu www.bezpecnecesty.cz  je zpracovaná dopravní výchova pomocí animovaných videí a krátkých kvízů - kapitoly Chodec, Cyklista a Cestující.
Naleznete zde animaci s tučňáky, kde jsou šipky se čtverečky, které vás navedou k animované dopravní výchově ( kliknutím na pátý  čtvereček).

UČEBNÍ MATERIÁLY A NÁMĚTY:

O neposlušném autíčku.pdf

O neposlušném autíčku - povídání.pdf

neposlušné autíčko a dopr. značky.pdf

básnička Pozor autíčko.pdf

tvoření - autíčko.jpg

autíčkové dobroty.jpg

autíčkové závody.jpg

píseň Auto.jpg

pravo-levá orientace.jpg

křižovatka.jpg

logické myšlení.jpg

co je správně a co ne.jpg

hledej nesmysly.jpg

rozvoj slovní zásoby.jpg

slabiky.jpg

grafomotorika.jpg

labyrint.jpg

počítání dopravních prostředků.jpg

kreslení podle čísel.jpg

báseň Semafor.jpg

semafor.jpg

spojování.pdf

omalovánka pro nejmenší

jpgPEXESO.pdf

Po otevření školky přineste děti z tohoto tématu vypracované tyto pracovní listy: grafomotorika, počítání dopravních prostředků, slabiky, spojování.

Už se na vás móóc těšíme a doufáme, že se již konečně brzy uvidíme! Vaše paní učitelky.